دوره های آموزشی تخصصی روانشناسی کودک و نوجوان

با توجه به اهمیت دانش و مهارت در حیطه فرزند پروری، در ارکیدز همیشه دوره های آموزشی برقرار است؛ گاهی به صورت حضوری و گاه به صورت غیر حضوری. در این دوره ها اهداف آموزشی و تربیتی خاصی مد نظر قرار گرفته است.

Training courses in the Orkids collection

از جمله عناوین مهم و پرتکرار در این دوره های آموزشی می توان به موضوعات تربیتی، مشکلات فرزند پروری، دغدغه های والدین(پدر/مادر)، موضوعات مهم دوره نوجوانی، مشکلات تحصیلی فرزندان در مدرسه، و موضوعات بالینی اعم از مشکل در رشد و تحول کودکان، لجبازی، اضطراب (Anxiety) افسردگی (Depression)، انگیزه پایین، بیش فعالی/ نقص توجه، مشکل در انجام تکالیف تحصیلی و یادگیری، ناخن جویدن و سایر رفتارهای تکراری، مشکلات ارتباطی و مهارتهای اجتماعی کودکان و نوجوانان، و انواع مهارت های زندگی مثل مدیریت خشم (Anger Management)، جرات ورزی، عزت نفس، دوست یابی و آمادگی برای بلوغ پرداخته می شود.

هدف از برگزاری دوره های آموزشی چیست؟

هدف از برگزاری این کارگاه ها و دوره های آموزشی پیشگیری و درمان است؛ یعنی با استفاده از این دوره های آموزشی سلامت خانواده ها، والدین و فرزندان تامین میگردد. در این دوره های آموزشی والدین با مرحله های سنی مهم در مورد فرزندشان آشنا میشوند، گام به گام و بادقت تکنیک های فرزند پروری را یاد می گیرند، به مهمترین سوالات و دغدغه های آن ها در مورد تربیت فرزندان پاسخ داده می شود، به مشکلات کودکان و نوجوانان از منظر بالینی پرداخته می شود و والدین می توانند با کفایت و آگاهی از بارداری تا پایان دوره نوجوانی فرزندانشان را طی کنند.

حضور در این دوره های آموزشی برای چه کسانی مناسب است؟

جعبه ابزار والدین:

برای بسیاری از والدین این دغدغه وجود دارد که در ارتباط با فرزندشان چه کاری باید انجام دهند تا در بزرگسالی فردی موفق، توانمند و سالم باشد. در پاسخ به این سوال باید بگویم که فرزند پروری (Parenting) یک علم است؛ برای تربیت فرزندتان، آن هم در این دوره زمانی، لازم است دانش (Knowledge) کافی داشته باشید، و مهارت (Skill) کسب کنید؛ مهارت برای به کار بستن اطلاعاتتان. به عنوان یک پدر یا مادر لازم است بدانید در هر دوره سنی در مورد فرزندتان با چه چیزهایی مواجه می شوید و برای آن ها چه کارهایی باید انجام دهید؛ به عبارت دیگر برای فرزند پروری باید آماده باشید.

دوره های تخصصی ویژه کودکان و نوجوانان:

علاوه بر والدین، نوجوانان نیز می توانند در دوره های آموزشیِ مخصوص به خود شرکت کنند و با مهارت های مختلف آشنا شوند. مهارت های زندگی مهمترین چیزی است که کودکان و نوجوانان به آموختن آنها احتیاج دارند و با حضور در این دوره های آموزشی می توانند در این زمینه توانمند و پر قدرت پیش روند. لازم به ذکر است که برای کودکان و نوجوانان در مورد مشکلاتی مانند اضطراب، افسردگی، مشکلات تحصیلی و اعتیاد به تلفن همراه و بازیهای آنلاین نیز دوره های ویژه ای در نظر گرفته شده است.

جامع ترین دوره های آموزشی ویژه روانشناسان کودک و نوجوان:

در دوره های حضوری و غیر حضوری ارکیدز، روانشناسان کودک و نوجوان نیز می توانند با ما همراه باشند. در این مجموعه برای روانشناسان چهار دوره وجود دارد: دوره های فرزند پروری، دوره های مقدماتی و پیشرفته برای تشخیص و درمان مشکلات بالینی، و دوره های مهارت های زندگی. هدف از برگزاری این دوره ها این است که درمانگران و متخصصین حیطه کودک و نوجوانان بتوانند با تسلط و توانمندی با موقعیت های درمانی مواجه شده و از کفایت و کار آمدی برخوردار باشند. لازم به ذکر است که در هر اختلال برای روانشناسان عزیز، پروتکل ها و ابزار های درمانی مختلف ویژه کودک، نوجوان و بزرگسال فراهم شده است. 

دوره‌های ارکیدز

ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

من نوجوان هستم

دوره‌های این بخش مناسب نوجوان‌ها می‌باشد.

ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

من پدر/مادر هستم

دوره‌های این بخش مناسب والدین می‌باشد.

ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

من روانشناس هستم

دوره‌های این بخش مناسب روانشناس‌ها می‌باشد.

روانشناسان ارکیدز

دکتر مریم اسمعیلی | ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

دکتر مریم اسمعیلی

درمانگر ارکیدز

تکنیک های مدیریت رفتار فرزندان، مشکلات اضطرابی کودکان و نوجوانان، مشکلات تحصیلی و برنامه ریزی درسی، رشد و تحول 5 سال اول زندگی، مهارت حل مساله و مدیریت خشم

دکتر فرحناز کیان ارثی | ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

دکتر فرحناز کیان ارثی

موسس ارکیدز

تکنیک‌های مدیریت رفتار فرزندان، تکنیک‌های فرزند پروری دموکراتیک، حل تعارض بین والدین و نوجوانان، مشکلات بالینی دوره کودکی و نوجوانی، عزت نفس، جرات ورزی و مهارت‌های اجتماعی

خانم فاطمه مصدق | ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

خانم فاطمه مصدق

درمانگر ارکیدز
تکنیک های مدیریت رفتار فرزندان، حل تعارض بین والدین و نوجوانان، مشکلات اضطرابی کودکان و نوجوانان، اختلال وسواس فکری(عملی)، رشد و تحول 5 سال اول زندگی