رادیو ارکیدز

این روزها بازار پادکست ها ( Podcast ) داغ است. افراد مختلف در تلاش هستند تا تجارب خود را برای دیگران با زبانی داستانی ، تلخ یا شیرین، روایت کنند. البته شنیدن پادکست ها برای عده ای از افراد جذابیت بیشتری دارد.

ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

آنهایی که مایل هستند گاهی از اوقات هنگام انجام دادن کارهایشان همزمان به موضوعات مورد علاقه شان نیز بپردازند؛ مثال هنگام رانندگی، هنگام انجام کارهای خانه، هنگام آشپزی کردن و…، اگر چه من به عنوان یک روانشناس ترجیح می دهم که هنگام کارهای خانه، از انجام دادن آن کارها لذت ببرم و تمام هوش و حواسم را به کارم بدهم، اما گاهی از اوقات ممکن است در ترافیک خسته کننده ای گیر کنم و ترجیح بدهم یک ساعت بودن در ترافیک را با شنیدن یکی دو پادکست کوتاه صرف کنم.


در این پادکست ها به موضوعات مختلفی پرداخته می شود: دغدغه های فرزند پروری، تجارب افرادی که به تازگی پدر یا مادر شده اند، چالش های ارتباط با نوجوان، تقسیم مسئولیت در خانه، ارزش گذاری های خانواده، خط قرمزهای ( Lines Red ) لعنتی، استقلال نوجوان ها، مدرسه رفتن نوجوان ها و بسیاری از موضوعات دیگر که می تواند به اندازه یک قطار طولانی با صد واگن پشت سر هم لیست شوند.

البته پادکست های ارکیدز نوجوان ها را از قلم نینداخته است. بهتر است دنیا را از دید نوجوانها نیز ببینیم؛ نوجوانهایی که کودکی را پشت سر گذاشته اند و وارد دنیای بزرگسالی شده اند. این برزخ سختی برای آن ها محسوب میشود، زیرا بین دوره کودکی و بزرگسالی گیر کرده اند و با چالش ها و مشکلات زیادی مواجه هستند. شنیدن این پادکست ها میتواند باعث شود آن ها با آدم های دیگری همسفر شوند، دنیا را از دریچه نگاه آن ها ببینند، در تجارب آن ها سهیم باشند، با آنها شادی کنند ، غمگین شوند و فکر کنند.

پادکستی بارگذاری نشده است