فعالیت های درمانی

اولین و اصلی ترین فعالیت در مجموعه روانشناسی ارکیدز ارائه خدمات درمانی در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان (Child and Adolescent) است؛ به عبارت دیگر ارکیدز را یک مجموعه روانشناسی در نظر بگیرید که والدین، فرزندان (کودکان و نوجوانان) و روانشناسان، را از دوره بارداری تا پایان دوره نوجوانی همراهی می کند.

برای تنظیم وقت توانید با شماره 09198361712 تماس بگیرید.
Psychological treatment in Orkids collection

 در این مجموعه روانشناسی، به صورت تخصصی، تمرکز درمانی بر روابط والدین و فرزندان و مشکلات تربیتی، آموزشی و بالینی آنها است. در جلسات درمانیِ این مجموعه به مواردی مانند موضوعات تربیتی، مشکلات فرزند پروری، دغدغه های والدین(پدر/مادر)، موضوعات مهم دوره نوجوانی، مشکلات تحصیلی فرزندان در مدرسه، و موضوعات بالینی اعم از مشکل در رشد و تحول کودکان، لجبازی، اضطراب، افسردگی، انگیزه پایین، بیش فعالی/ نقص توجه، مشکل در انجام تکالیف تحصیلی و یادگیری، ناخن جویدن و سایر رفتارهای تکراری، وسواس و تیک، مشکلات ارتباطی و مهارت های اجتماعی کودکان و نوجوانان، و انواع مهارت های زندگی مثل مدیریت خشم، جرات ورزی، عزت نفس، دوست یابی و آمادگی برای بلوغ پرداخته می شود.

تشخیص های دقیق و سنجیده و کار کردن بر اساس پروتکل های صحیح، کاربردی و علمی درمانی از توانمندی های شاخص روانشناسان این مجموعه است. با ارکیدز می توانید در درمان تاثیر، تغییر و بهبود را تجربه کنید. برای اینکه بتوانید در مورد سوال ها و دغدغه مندی های خود بهتر تصمیم گیری کنید و از خدمات درمانی بهتری بهره مند شوید یک طبقه بندی هشت گانه از فعالیت ها و مسیرهای درمانی ارکیدز از دوره بارداری تا پایان دوره نوجوانی برایتان ارائه کرده ایم. لازم به ذکر است که در حال حاضر در این مجموعه روانشناسی، علاوه بر والدین و فرزندان، مشاوره ها و درمانهای انفرادی بزرگسالان نیز پذیرفته می شود. لطفا با دقت بخوانید، سپس با ما همراه شوید:

 

1_ مهمترین نکاتی که باید پیش از بارداری و در دوره بارداری  (Pregnancy)  مد نظر قرار گیرد کدام ها هستند؟

برای افرادی که قصد دارند با برنامه، عشق و آگاهی صاحب فرزند شوند یا در دوره شیرین بارداری به سر می برند لازم است از سلامت روان خود و فرزندشان آگاهی یابند. این دوره علی رغم تمام شیرینی ها و جذابیت هایش، حساسیت هایی را نیز به همراه دارد که دانستن و عمل کردن به آنها می تواند بر تمام زندگی فرزندتان تاثیر گذار باشد.

 

2_ جامع ترین شاخص های رشد و تحول  (Development)  را در پنج سال اول زندگی در پنج محور بشناسید:

بررسی شاخص های رشد و تحول در پنج سال اول زندگی از مهم ترین نقش های هر والد محسوب می شود. بر این اساس، لازم است تمام والدین فرزند خود را در شاخص های اجتماعی، زبانی، شناختی، حرکتی  و  خودیاری  بادقت مشاهده و ارزیابی کنند. (در این خصوص یک محصول رایگان نیز برای شما تهیه کرده ایم تا با مسیری که در زمینه آموزش و تربیت فرزند خود مواجه خواهید شد آشنا شوید).

 

3_ مهمترین و اولین دوره های سنی ( Milestone)  مهم فرزندان کدام ها هستند؟

در پنج سال اول زندگی، دوره های مهم و حساسی وجود دارند که معمولا برای بسیاری از والدین چالش زا هستند. از شیر گرفتن، آداب دستشویی رفتن، مستقل از والدین به خواب رفتن، آغاز مهد کودک و شروع مدرسه از مهمترین کارکردهای رشدی مهم محسوب می شوند. برای آگاهی از این مسیر با ما همراه باشید.

 

4_ جامع ترین و دقیق ترین تکنیک های فرزند پروری  (Parent Management Training)  برای همه والدین کدام ها هستند؟

برای همه والدین این سوال وجود دارد که در مقابل رفتارهای مناسب و نامناسب فرزندشان چگونه رفتار کنند؟ آموزش جامع و گام به گام تکنیک های فرزند پروری به والدین از صفر تا پایان دوره نوجوانی فرزندشان در ارکیدز میسر است. (رویکرد اصلی ارکیدز در تربیت برگرفته شده از فرزندپروری دموکراتیک  و  انسان گرایانه همراه با انضباط مثبت است).

 

5_ در عصر دیجیتال، چگونه میتوانید با اطمینان و آرامش از دوره نوجوانی (Adolescence)  فرزندتان عبور کنید؟ 

دوره نوجوانی برای بسیاری از والدین سخت و طاقت فرساست. نوجوانان بزرگسالانی هستند که هنوز بزرگ نشده اند و این کار را برای والدین دشوارتر میکند. در ارکیدز به مهارت های فرزند پروری برای والدینی که فرزندشان در دوره نوجوانی است، برگزاری جلسات شورای خانواده و حل تعارض با والدین و نوجوان ها برای برآورده کردن مسئولیت های دوره نوجوانی، رعایت خط قرمزهای خانواده، قواعد محدودیت گذاری از جانب والدین برای نوجوان ها، استقلال آن ها و رعایت چهارچوب های ارزشی و اخلاقی در خانواده، اعتیاد به تلفن همراه و بازی های آنلاین  پرداخته می شود.  

 

6_ مهمترین و شایع ترین مشکلات بالینی  (Clinical Problems)  دوره کودکی و نوجوانی کدام ها هستند؟

در هر خانواده ای تشخیص و درمان مشکلات بالینی کودکان و نوجوانان به قصد پیشگیری و درمان اولویت دارد. مشکلاتی در زمینه رشد و تحول کودکان، لجبازی، اضطراب، افسردگی، انگیزه پایین، بیش فعالی/ نقص توجه، مشکل در انجام تکالیف تحصیلی، ناخن جویدن و سایر رفتارهای تکراری، وسواس و تیک، مشکلات ارتباطی  و  مهارت های اجتماعی کودکان و نوجوانان  را باید در این قسمت مدنظر قرار داد.

 

7_ عوامل تاثیر گذار بر یادگیری  (Learning)  و  عملکرد تحصیلی  (Academic Achievement)  فرزندان کدام ها هستند؟

این روزها و بعد از دوره کرونا مشکلات تحصیلی فرزندان  در خانواده ها چندین برابر شد. با ارکیدز  مشکلات تحصیلی و یادگیری کودکان و نوجوانان در مدرسه اعم از افت تحصیلی، نداشتن علاقه و انگیزه برای درس خواندن و مطالعه کردن، ناتوانی در یادگیری موضوعات درسی به ویژه خواندن، دیکته و ریاضی، اضطراب امتحان، مشکل در درک مطلب و فهم موضوعات درسی درمان پذیر است.

 

8_ در این قرن، در این عصر مهم ترین مهارت های زندگی (Life Skills)  را چگونه به فرزندم آموزش دهم؟

اوضاع شما در مهارت های زندگی چگونه است؟ آیا اطلاع دارید که بر حسب ویژگی های فرزندتان باید آموزش کاربردی و صحیحِ مهارت های زندگی را از دوره پیش از دبستان تا پایان دوره نوجوانی در برنامه خود قرار دهید؟ در این قسمت به عناوینی مانند دوست یابی و مهارت های اجتماعی، جرات ورزی، مواجهه با قلدری در مدرسه، مدیریت خشم، تنظیم هیجانات، مدیریت تلفن همراه و عزت نفس خواهیم پرداخت.

روانشناسان ارکیدز

دکتر مریم اسمعیلی | ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

دکتر مریم اسمعیلی

درمانگر ارکیدز

تکنیک های مدیریت رفتار فرزندان، مشکلات اضطرابی کودکان و نوجوانان، مشکلات تحصیلی و برنامه ریزی درسی، رشد و تحول 5 سال اول زندگی، مهارت حل مساله و مدیریت خشم

دکتر فرحناز کیان ارثی | ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

دکتر فرحناز کیان ارثی

موسس ارکیدز

تکنیک‌های مدیریت رفتار فرزندان، تکنیک‌های فرزند پروری دموکراتیک، حل تعارض بین والدین و نوجوانان، مشکلات بالینی دوره کودکی و نوجوانی، عزت نفس، جرات ورزی و مهارت‌های اجتماعی

خانم فاطمه مصدق | ارکیدز | جامع ترین مجموعه تخصصی در زمینه فرزند پروری

خانم فاطمه مصدق

درمانگر ارکیدز
تکنیک های مدیریت رفتار فرزندان، حل تعارض بین والدین و نوجوانان، مشکلات اضطرابی کودکان و نوجوانان، اختلال وسواس فکری(عملی)، رشد و تحول 5 سال اول زندگی

خانم محیا مینایی

درمانگر ارکیدز

تکنیک های مدیریت رفتار فرزندان، مشکلات اضطرابی کودکان و نوجوانان، رشد و تحول کودکان در پنج سال اول،زندگی، مهارت دوست یابی

پرسش و پاسخ خود را مطرح کنید: